Misyon

Alışılmış çekimlerin aksine 1 metreden 1.000 metre yüksekliğe kadar özel tasarlanmış uzaktan kumandalı model helikopterlerimiz ve son teknoloji ekipmanlarımız ile titreşimsiz, sallantısız ve sağlıklı görüntüler çekmek.

Vizyon

Müşterilerimizin ve her gün daha da gelişen görüntüleme teknolojisinin en yakın takipçisi olarak sektöre her zaman ilkleri sunmak, Türkiye ve Dünya genelinde başarılı projelere imza atmak ve sektör lideri kimliğimizi korumak.

Flycam

Flycam’in ar-ge çalışmalarına 2006 yılında başlandı. Uçuş ve kayıt sistemi ile ilgili olarak amatör çözümler sunan Amerikan firmalarından çalışır sistemler satın alındı. Fakat yapılan testler ve deneme çalışmaları, Türk sinema ve reklam sektörünü tatmin edecek nitelikte değildi. Amaca ulaşılmasında engel olan sistem tabuları, detayları ve parçaları tekrar yorumlandı. Bir çok endüstriyel seri üretim parça değiştirilmek zorundaydı.Türkiye Model helikopter şampiyonu Mehmet Öztekin özveri ve yorucu çalışmalar sonunda eksik ve yanlış listesini tamamladı. Daha sonra bu parçaların yenileri araştırıldı. Fakat parçaları bulmak imkansızdı. Tüm değişmesi gereken parçalar 3 boyutlu olarak tasarlandı ve son teknoloji CNC masalarında vücut buldu. Kamera sistemi yüksek mühendislik çalışmaları sonucunda karbon kompozit ve titanyum alaşım malzemelerden meydana getirilmiştir.


 • Mehmet Öztekin
  Pilot
  22 Temmuz 1979 yılında İstanbul’da doğdu. Küçük yaştan gelen modelcilik hobisini 1998 yılında radyo kumandalı model uçak ve helikoptere taşıdı. 2003 -2007 yılları arasında model helikopter dalında çeşitli ödüller ve dereceler aldı. 2005 Türkiye fc3 2. si 2006 senesinde Türkiye f3c (model helikopter kategorisi) şampiyonu oldu. Model helikopter akrobasi ve model helikopter dalında çeşitli seminer ve sunumlara katıldı. Halen Hava harp okulu model uçak-helikopter bölümünde gösterilere ve eğitimlere katılmaktadır. 2007 yılında, pahalı ve uğraştırıcı helikopter çekimlerini daha pratik ve düşük maliyetlere yapabilmek adına; kendi modelcilik tecrübesinin yanına profesyonel ekibi bir araya getirerek FLYCAM firmasını kurdu. FLYCAM firmasında model helikopter operatörü, model zeplin operatörü ve ar-ge kısmında görev yapmaktadır.
 • Seyit Ömer Gülas
  Pilot
  22 haziran 1980 İstanbul doğdu. 2000 – 2001 yılları arasında Bulutların ülkesi adı belgeselinde kamera asistanlığı ile profesyonel çalışmaya başladı. 2001 – 2003 de bütün hayatı dağlarda karlı ovalarda geçmesine rağmen askerliğini çölde yaptı. 2004 – 2011 TRT de Zamanın Tanığı programının yapımcı , kurgu ve 2D animasyonlarını yaptı. Mg reklamcılık ve karınca prodüksiyona danışmanlık yaptı. 2009 yılında Flycam ekibine katılan Gülas firmanın çekimlerinde post prodüksiyon ve görüntü yönetmeliğini görevlerini üstlenmektedir.
 • Şevket Türel
  Pilot
  1981 de Lefkoşa da doğdu.Yakindoğu Üniversitesi bilgisayar enformatik bölümünü bitirdi.99 yilinda model araba ile basladığı ve akabinde ucak,planor ve helikopter dallarında uzmanlaştı. Aynı zamanda 2002 yilindan 2014 yılları arasında Avrupa’da ve Turkiye’de bir çok F3J planor ve F3C helikopter yarismasina katıldı, uluslararası yarışmalarda bir çok farklı dereceler ve başarılar elde etti, model helikopter tecrübesini ve FLYCAM bünyesinde profesyonel çalışmalarını devam ettirmekte.FLYCAM firmasının Kıbrıs sorumlusu, helikopter pilotu ve kamera operatörlüğü yapmaktadır.
 • Sevcan Gülas
  Editör
  1984 İstanbul doğumlu. Hacettepe Üniversitesi Grafik bölümü mezunu. Fotoğraf, ilüstrasyon ve web tasarımı ile ilgileniyor. Çeşitli yerlerde fotoğraf, dizgi ve metin editörü olarak çalıştı. Sosyal içerikli fotoğraf ve spot projeleri bulunmaktadır. Şu anda Muğla Üniversitesinde Sosyoloji yüksek lisansını yapmakta. Coğrafi ve toplumsal keşiflerle ilgilenmekte.
 • Lütfi Albayrak
  Pilot
  12 Temmuz 1978 yılında Karabük’te doğdu. Aslen Artvin Hopalı olup hali hazırda İstanbul’da yaşamaktadır. 1996 yılında çeşitli yazılı basında gazetecilik yaptı. Şu an Takvim Gazetesi’nde sosyal medya üzerine bir de köşesi bulunmaktadır. 1997-2001 yıllarında çeşitli alanlarda menejerlik, basın danışmanlığı yaptı. Son 2 senedir film sektöründe senaryo ve yayımlamaya hazırladığı bir de kitabı bulunmaktadır. Lütfi Albayrak, Flycam’de Basın ve Halkla ilişkiler sorumlusu olarak görev yapmaktadır.
 • Pregrad Vuckovic
  Fotoğrafçı
  Predrag Vuckovic 17 Şubat 1973 tarihinde Belgrad`da doğdu, halen burada yaşıyor. Tüm dünyada seyahat edip fotoğrafçılığın dünyasına katkıda bulundu. İlk başlarda amatörce ilgilendiği fotoğrafçılık, zamanla tedavi edilmesi gereken bir saplantı, daha sonra profesyonel olarak mesleği oldu. 1989 yılından itibaren yoğun bir çalışma ile fotoğraftan büyük bir dünya oluşturdu. Onun ana endişesi BMX bisikleti ile aşırı spor çoğunluğu yaşaması idi. Fotoğrafları dünyada bir çok yerli ve yabancı dergi ve benzer yayınlarda yayınlandı. Fotoğraflarının yayınlandığı bazı dergiler X-FITNESS, X-SPOR, TopSpeed, TopOffRoad, Flex, Fitness, Body, GQ, Men Health, Extreme Spor, Scuba Diver, Maxim, CKM, Moto, Musclemag, FHM, Love BMX, Windsurfer … Ve en son Red Bull Photofiles resmi fotoğrafçısı oldu! Avrupa IFBB vücut geliştirme ve fitness federasyonu için Resmi fotoğrafçı oldu. Jet Ski ve Sırbistan Yüksek Dalış federasyonunun da resmi fotoğrafçısı oldu. 2008 senesi sonlarında Flycam ekibi ile Kahramanmaraş Türkiye de tanıştı. O ve Flycam ekibi birlikte çalışmak istedi ve sözleşme Flycam genel müdürü Mehmet Oztekin ve Predrag tarafından imzalandı. www.extreme-photographer.com
 • Şener Babataş
  Fotoğrafçı
  22.09.1971 İstanbul doğumlu. Küçük yaşta fotoğraf çekmeye başlayan Şener Babataş 1989 senesinden beri profesyonel olarak fotoğrafçılık ile uğraşmakta. Sirkeci Hayyam Pasajında “Babataş Fotoğrafçılık” adlı dükkanında sahibi olan Şener Babataş Flycam sistemlerine entegre edilecek fotoğraf makineleri ve kullanılacak lenslerin seçimini yapmaktadır. Şener Babataş yapı ve sanatsal fotoğraf çekimlerinde ve fotoğraf düzenlemeleri konusunda Flycam`de görev almaktadır.
EnglishTurkey